Menu+

O nas

  STRONA SZKOŁY

  NASZ KANAŁ NA YOUTUBE

  GRUPA NAUKI ARABSKIEGO

Kierunek Wschód to przyjazne miejsce do nauki języków orientalnych i rozwoju swoich zainteresowań związanych z kulturami pozaeuropejskimi. Naszą misją jest promowanie wiedzy o tych obszarach i otwartości na innych ludzi, pomimo dzielących nas różnic.

Stronę tę tworzymy z myślą o osobach, które są zainteresowane nauką języków Azji i fascynują ich tamtejsze kultury. Znajdziesz tu wiele materiałów, które pomogą Ci w poznawaniu języków i odkrywania bogactwa świata pozaeuropejskiego. Przy wielu artykułach znajdziesz pliki pdf z dodatkowymi informacjami. Zamieszczamy tutaj również filmy, które możesz obejrzeć również na naszym kanale na Youtube.

Wierzymy, że przez naukę tego, co dla każdego jest człowieka jest najbliższe -rodzimego  języka – można najłatwiej zrozumieć zróżnicowanie kulturowe. Uczymy języków Azji i Afryki stacjonarnie w Warszawie oraz przez internet. Więcej informacji znajdziesz na stronie szkoły.

Regularnie organizujemy w Warszawie bezpłatne spotkania o językach i kulturach pozaeuropejskich. Zapraszamy, odwiedź nas! Zawsze staramy się, żeby to był ciekawie i produktywnie spędzony czas. Najbliższe wydarzenia są zawsze wspomniane na stronie szkoły, ale dla wygody tutaj jest bezpośredni odnośnik.

Możesz się z nami skontaktować pisząc na adres biuro@kierunek-wschod.pl.

 

Zespół

 

Piotr

planowanie nowych treści i rozwój projektu

Założyciel szkoły Kierunek Wschód. Z wykształcenie arabista, a z zamiłowania szerzej – orientalista. Poznawał kulturę arabsko-muzułmańską podczas dłuższych pobytów w Jemenie, Omanie, Egipcie, Tunezji i Libanie. Twórca materiałów edukacyjnych do nauki języków Azji. Popularyzator wiedzy o krajach pozaeuropejskich. Lubi górskie wędrówki.

 

Agata

Świat arabski i język arabski

Magister arabistyki po Uniwersytecie Warszawskim. Znajomość języka arabskiego doskonaliła na kursach w Tunezji i Maroku, w Egipcie na Uniwersytecie Kairskim, a także na stażu w Ambasadzie RP w Bejrucie. W ramach działalności studenckiej zorganizowała wyjazdy na badania terenowe do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu. Nauczanie języka arabskiego traktuje przede wszystkim jako pasję, którą na każdym kroku zaraża swoich słuchaczy. W wolnych chwilach gotuje, bloguje i zwiedza świat.

 

Zuzia

Świat arabski i język arabski

Absolwentka arabistyki i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Podróżowała po Maroku, Egipcie i Palestynie, przy czym najsilniej związana jest z Zachodnim Brzegiem, gdzie mieszkała 3 miesiące i pracowała w ramach wolontariatu. W Polsce pomagała syryjskiej rodzinie przejść przez proces otrzymania statusu uchodźcy (z sukcesem). Publikuje artykuły w j. arabskim na znanym portalu informacyjnym.

 

Julita

Izrael, kultura żydowska i język hebrajski

Absolwentka hebraistyki w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej w Toruniu oraz na Wydziale Orientalistycznym UW. Lektorka języka hebrajskiego. Prowadzi zajęcia prywatne oraz grupowe. Swoje umiejętności językowe doskonaliła podczas wyjazdu na Uniwersytet w Hajfie w ramach stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela.

Interesuje się judaizmem, literaturą rabiniczną oraz nauką o języku hebrajskim.

 

Agata

Izrael, kultura żydowska i język hebrajski

Absolwentka studiów magisterskich w Instytucie Hebraistyki w ramach Studiów Międzywydziałowych (MISH) UW. Poprzedni rok akademicki spędziła doskonaląc umiejętności językowe podczas Stypendium Rządu Izraelskiego na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie . Posiada doświadczenie w prowadzeniu indywidualnych i grupowych zajęć języka hebrajskiego, zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi.
Oprócz nauki języków jej pasją jest wycinanie i tradycyjna wycinanka żydowska. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi, prowadząc warsztaty artystyczne i językowe związane z kulturą żydowską i współczesnym Izraelem. Pracę magisterską pisze na temat współczesnych artystów izraelskich, tworzących techniką wycinania w papierze.

 

Piotr

Izrael, kultura żydowska i język hebrajski

Z wykształcenia hebraista. W Izraelu bywał wielokrotnie, jako wolontariusz w kibucu, jako au pair u izraelskiej rodziny, ostatnio również jako student na Uniwersytecie w Tel Awiwie, gdzie ukończył egzamin językowy ptor. Jego zainteresowania to historia, kultura i społeczeństwo współczesnego Izraela.

 

Michał

Świat arabski, język arabski, Izrael, kultura żydowska i język hebrajski

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku „Filologia hebrajska” oraz „Filologia arabska”. Tłumacz języka hebrajskiego oraz języka arabskiego. Doktorant na Wydziale Neofilologii UAM w specjalizacji „Językoznawstwo”. Związany niegdyś z tygodnikami „Angora” oraz „Przegląd” w roli autora artykułów. W ramach studiów magisterskich na kierunku „Filologia hebrajska” spędził semestr na Uniwersytecie w Tel
Awiwie. Interesuje się kulturą żydowską w Polsce i na Bliskim Wschodzie, wzajemnymi relacjami Żydów i Arabów oraz dialektami języka arabskiego.

 

Ula

Korea i język koreański

Absolwentka koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim specjalizująca się w lingwistyce i gramatyce języka koreańskiego. Uwielbia podróże do Korei Południowej, gdzie dodatkowo rozwija swoje umiejętności językowe i zgłębia wiedzę o kulturze azjatyckiej. Jest miłośniczką koreańskiej muzyki oraz współczesnego kina, a w wolnych chwilach kibicuje koreańskim drużynom eSportowym i analizuje fenomen eSportu w krajach azjatyckich.